Oferty pracy – co to jest rekrutacja ciągła i aktywna?

W związku z dynamicznym rozwojem naszej firmy, stale poszukujemy najlepszych osób na wymienione powyżej stanowiska. Intensywną rekrutację prowadzimy kilka razy do roku, ale także w sposób ciągły przyjmujemy zgłoszenia zainteresowanych kandydatów. Posiadając bazę danych kandydatów, szybciej możemy przyjąć kogoś do pracy jeśli zajdzie ku temu potrzeba. Jeśli kandydat wydaje nam się bardzo obiecujący, zapraszamy go na rozmowę nawet wtedy jeśli nie potrzebujemy “na już” osoby do pracy.

Co to jest rekrutacja ciągła i aktywna?

Dla naszych potrzeb nazwaliśmy roboczo 2 tryby prowadzenia rekrutacji.

Rekrutacja ciągła jest to stały proces zbierania zgłoszeń potencjalnych kandydatów na interesujące nas stanowiska. Oznacza to, że w danej chwili nie mamy silnej potrzeby zatrudnienia nowej osoby na to stanowisko, ale z analizy rozwoju firmy wiemy, że taka potrzeba zapewne wystąpi w najbliższych miesiącach lub po prostu stale poszukujemy najlepszych osób na dane stanowisko, rezygnując ze współpracy z osobami, co do których pracy zgłaszamy najwięcej zastrzeżeń. Dlatego też cały czas oczekujemy na zgłoszenia, zapoznajemy się z dokumentami i z wybranymi osobami przeprowadzamy krótkie spotkanie. Istnieje szansa, że od razu zaproponujemy danej osobie pracę w naszej firmie.

Rekrutacja aktywna to klasyczny zbiór zadań prowadzący do zebrania grupy kandydatów i wyłonienia spośród nich, po przeprowadzeniu analizy dokumentów i rozmowy kwalifikacyjnej, osoby najlepiej pasującej na dane stanowisko. Ten proces trwa zazwyczaj ok 5 tygodni od momentu publikacji ogłoszenia.

Jak przebiega rekrutacja aktywna?

Proces rekrutacji rozpoczynamy od umieszczenia ogłoszeń na różnych stronach w sieci Internet. Po pewnym czasie, z zebranych zgłoszeń wybieramy grupę osób z którymi przeprowadzamy rozmowy telefoniczne. Po tym etapie wybieramy osoby na bezpośrednie spotkania kwalifikacyjne. Po cyklu spotkań składamy propozycję jednej osobie a po ewentualnym jej przyjęciu informujemy wszystkie pozostałe osoby o wyniku rekrutacji.

Proces rekrutacji i podejmowane przez nas decyzje personalne są dokładnie przemyślane i rozważne. Naszych pracowników, a także kandydatów na pracowników traktujemy bardzo poważnie, ponieważ decyzja o podjęciu pracy lub zmianie miejsca pracy jest ważnym krokiem i niesie za sobą konsekwencje zarówno dla pracownika jak i pracodawcy.

Jak zgłaszać kandydaturę?

Jeśli nie zaznaczono tego w danym ogłoszeniu, prosimy o wysłanie CV wraz z listem wprowadzającym/motywacyjnym (możliwość napisania coś w innej formie niż CV) na adres e-mail praca (at) cyfrowe.pl. Prosimy o umieszczanie zdjęcia, co ułatwia zapamiętywanie kandydatów po etapie rozmów rekrutacyjnych.

Możliwość komentowania jest wyłączona.